Twitter Nasıl Türkçe Yapılır?

Yayınlandı: Mayıs 4, 2011 / NET
Etiketler:,
gölge

Son dönemin en ünlü sosyal medya sitesi Twitter artık Türkçe yayın yapmaya başladı. Peki Twitter’ınızı nasıl Türkçe yapabilirsiniz? İşte cevabı.

Geçtiğimiz aylarda Twitter yönetimi sitenin desteklediği dil sayısının artırılacağını açıklamıştı. Mikro blog sitesinin gizlice sürdürdüğü çalışmalar bugün sonuçlandı. Artık, Twitter’ı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Kısa süre önce devreye giren bu hizmet, sitedeki her cümlenin dilimize çevrilmesini sağlıyor. Facebook’un sosyal medya dünyasındaki pazar payına göz diken site genişleyerek tüm dünyaya hitap edebilmek için uğraşıyor.

Türkçe Twitter Nasıl Gözüküyor?

Bu proje kapsamında geliştirilen Türkçe Twitter tıpkı Facebook‘taki gibi öneri-çeviri sistemiyle çalışıyor. Twitter yönetimi özel çevirmenler kiralamak yerine kullanıcıların site için tercüme önermesine izin veriyor.

Bu öneriler daha sonra  yerel test ekipleri tarafından oylanıyor.

En çok oyu alan çeviriler ise sitede yerini alıyor. Kullanıcılar beğenmedikleri kelimeler yerine yeni çeviriler önererek sitenin tercümesini değiştirebiliyor.

Ancak site Türk kullanıcılara otomatik olarak kendi dillerine geçme fırsatını şimdilik sunmadı.  Bu versiyona geçmek için bazı ayarları yapmak zorundasınız.

Ayarlara Ulaşmak


İlk önce Twitter sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı adınıza tıklayın, karşınıza gelen ekrandan ise settings bölümünü seçin.

Dil Ayarlarına Ulaşmak

Türkçe Twitter‘a ulaşmak için settings kısmında bulunan language menüsüne gelin. Burada karşınıza çıkan listeden Turkish -Türkçe kısmını seçin.

Son Adım

Son adımda ise şifrenizi yazarak işlemi bitirebilirsiniz.

Artık Twitter’ınız Türkçe…

Kaynak : shiftdelete.net

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s